Skip to content Skip to footer

Параседол за деца при болка и температура 120 мг/ 5 мл x120 мл Sopharma

4.59 лв.

Категории: , Етикет: Идентификатор:5318

Описание

Предназначен за употреба в детска възраст, Параседол съдържа активно вещество парацетамол с болкоуспокояващо и понижаващо температурата действие. Прилага се през устата и облекчава болката при никнене на зъби, зъбобол и възпалено гърло. Понижава температурата при настинки, грип и детски инфекции. Също така се препоръчва за понижаване на високата температура, появила се като реакция след ваксинация. Ако след 3 дни детето не се чувства по-добре или състоянието му се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ. Предлага се в опаковка от 120 мл.

Параседол съдържа течен малтитол и сорбитол. Ако Вашият лекар Ви е казал, че детето Ви има непоносимост към някои захари, посъветвайте се с него, преди да дадете този продукт на Вашето дете.
Това лекарство съдържа метил- и пропилпарахидроксибензоат, които може да предизвикат алергични реакции (възможно е да са от забавен тип).
Параседол съдържа и оцветител азорубин (Е 122), който може да причини алергични реакции. Този лекарствен продукт съдържа натрий по-малко от 23 mg на доза, т.е практически не съдържа натрий.

Състав: 
• Активното вещество е: парацетамол 120 мг в 5 мл перорална суспензия.
• Другите съставки са: ксантанова гума, малтитол течен (Е965), сорбитол (Е420), лимонена киселина монохидрат, натриев цитрат, глицерол, метилпарахидроксибензоат (Е218), пропилпарахидроксибензоат (Е216), азорубин (Е122), течна есенция „Ягода” (бензилов алкохол Е1519, етил малтол Е637, портокалово масло в пропилен гликол Е1520), течна есенция “Малина” (млечна киселина, триацетин, ванилин, парахидроксибензил ацетон, розово масло).

Разгледайте и другите продукти от категорията Болка при деца. Регистрирайте се в нашата онлайн аптека и ще може да получавате седмичния ни бюлетин с актуални за сезона предложения, промоции и нови продукти на супер атрактивни цени. Ако имате нужда от консултация, насреща е квалифициран магистър-фармацевт, който може да ви насочи към продуктите, с които да постигнете желания ефект. Не се колебайте да оставите запитване по всяко едно време от денонощието.

Винаги използвайте това лекарство точно както е описано в тази листовка или както Ви е казал Вашият лекар или фармацевт. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Параседол се прилага през устата. Разклатете добре бутилката преди употреба! Да не се дават повече от 60 mg/kg телесно тегло за период от 24 часа!

 

 Препоръчителна доза:
 ТеглоВъзраст Доза (мл)
 4 – 6 кг2 месеца2,5 мл
 6 – 8 кг3 – 6 месеца4,0 мл
 8 – 10 кг6 – 12 месеца5,0 мл
 10 – 13 кг1 – 2 години7,0 мл
 13 – 15 кг2 – 3 години9,0 мл
 15 – 21 кг3 – 6 години10,0 мл
 21 – 29 кг6 – 9 години14,0 мл
 29 – 42 кг 9 – 12 години20,0 мл

 

Деца от 2 до 3 месеца
Единична доза от 2,5 мл (60 мг) от суспензията за симптоматично облекчаване на нежеланите реакции след ваксинация. При необходимост може да повторите същата доза след 4-6 часа. Не давайте лекарството повече от 2 пъти дневно. Ако високата температура продължи след приема на втората доза, потърсете консултация с лекар.

В опаковката е приложена градуирана спринцовка, която улеснява измерването на точната доза (посочена в горната таблица) в зависимост от теглото на детето. Ако не сте сигурна за теглото на детето, използвайте неговата възраст за определяне на дозата. Със спринцовката изтеглете необходимото количество суспензия от бутилката до съответната линия на скалата. Сложете края на спринцовката в устата на детето и натиснете буталото надолу, за да излеете лекарството. След употреба измийте спринцовката с топла вода и я оставете да изсъхне.

Не давайте лекарството на деца по-малки от 2 месеца или на преждевременно родени деца, без консултация с лекар.

Ако е необходимо това лекарство може да се прилага на всеки 4 часа. Не давайте повече от 4 дози за 24 часа.
Не давайте суспензията на интервали, по-кратки от 4 часа.
Не давайте Параседол на Вашето дете повече от 3 дни без консултация с лекар.
Ако състоянието на детето не се подобрява, потърсете съвет от Вашия лекар.
Ако сте използвали повече от необходимата доза Параседол
Не надвишавайте посочената доза. Приемането на прекалено голямо количество може да увреди черния дроб. При съмнение за приемане на по-голяма доза парацетамол незабавно се консултирайте с лекар, дори ако детето Ви се чувства добре.
Ако сте пропуснали да използвате Параседол
Дайте необходимата доза, когато си спомните. Не прилагайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата доза.
Ако имате някакви допълнителни въпроси, свързани с употребата на това лекарство, попитайте Вашия лекар или фармацевт

Отзиви

Все още няма отзиви.

Само влезли клиенти, които са поръчали този продукт, могат да оставят отзив.