Описание
Ибупрофен е лекарствено средство без лекарско предписание, което се използва за облекчаване на болката, за намаляване на възпалението и понижаване на високата температура. Ибупрофен се прилага при главоболие, невралгия, зъбобол, болки в кръста, менструални болки, при простуда и грип, съпроводени с температура, както и ревматични и мускулни болки. Ибупрофен е нестероиден противовъзпалителен лекарствен продукт с умерено аналгезиращо и температуропонижаващо действие. Оказва симптоматично действие при ревматоидни заболявания (намалява болевия синдром, отока, ригидността и болките в ставите).
Ибупрофен съдържа:
Активно вещество: Ибупрофен – 200 мг.
Помощни вещества: Картофено нишесте, талк, магнезиев стеарат, поливидон, лактоза, колоидален силициев диоксид.
Състав на обвивката: захароза, талк, арабска гума, Е-124, карнаубски восък, пчелен восък.
Противопоказания:
Повишена чувствителност към ибупрофен, други нестероидни противовъзпалителни средства ( в това число ацетилсалицилова киселина) или към някоя от съставките на продукта . Да не се приема от пациенти, при които в миналото след прием на аспирин или други нестероидни противовъзпалителни средства са настъпвали алергични симптоми във вид на ринит, копривна треска или пристъпи на бронхиална ( аспиринова ) астма.
• Активна форма или неотдавна прекарана язвена болест на стомаха и дванадесетопръстника.
Разгледайте и другите продукти от категорията Главоболие. Регистрирайте се в нашата онлайн аптека и ще може да получавате седмичния ни бюлетин с актуални за сезона предложения, промоции и нови продукти на супер атрактивни цени. Ако имате нужда от консултация, насреща е квалифициран магистър-фармацевт, който може да ви насочи към продуктите, с които да постигнете желания ефект. Не се колебайте да оставите запитване по всяко едно време от денонощието.
Дозировка и начин на приложение:
Ibuprofen се отпуска се без лекарско предписание. Възрастни и деца над 12 години В началото 2 табл. с вода. При нужда след това по 1-2 табл. на 4 часа. Да не се приемат над 6 табл. дневно.
Отзиви
Все още няма отзиви.