Skip to content Skip to footer

Алергодил спрей при сенна хрема 1.4мг х10 мл Viatris

13.49 лв.

Категории: , Етикет: Идентификатор:4935

Описание

Алергодил спрей e разтвор с противоалергично действие за назално приложение, който съдържа азеластинов хидрохлорид като активно вещество и се прилага за симптоматично лечение на несезонен (целогодишен) алергичен ринит или сенна хрема (сезонен алергичен ринит). Предлага се в опаковка от 10 мл.

Активно вещество:Едно впръскване (еквивалентно на 0,14 ml разтвор)
Азеластинов хидрохлорид0,14 mg
Другите съставки: Хипромелоза, динатриев едетат, лимонена киселина, безводна, динатриев фосфат, додекахидрат, натриев хлорид, пречистена вода.

Разгледайте и другите продукти от категорията Алергия. Регистрирайте се в нашата онлайн аптека и ще може да получавате седмичния ни бюлетин с актуални за сезона предложения, промоции и нови продукти на супер атрактивни цени. Ако имате нужда от консултация, насреща е квалифициран магистър-фармацевт, който може да ви насочи към продуктите, с които да постигнете желания ефект. Не се колебайте да оставите запитване по всяко едно време от денонощието.

Винаги използвайте Алергодил спрей за нос, разтвор точно, както Ви е казал Вашият лекар. Ако не сте сигурни в нещо, попитайте Вашия лекар или фармацевт.

Ако нищо друго не Ви е предписано от лекуващия лекар, обичайната доза е по едно впръскване от Алергодил спрей за нос, разтвор във всяка ноздра два пъти дневно – сутрин и вечер (еквивалентно на дневна доза от 0,56 mg азеластинов хидрохлорид).
Впръскването се извършва при изправена глава.

1. Отстранете защитната запушалка.

2. Преди употреба напомпайте няколко пъти, докато се получи равномерна стрия.

3. Впръскайте по веднъж във всяка ноздра, като държите главата си изправена.

4. Изчистете накрайника и поставете защитната запушалка.

Алергодил спрей за нос, разтвор е подходящ за продължителна употреба. Няма ограничение в продължителността на лечението.
Моля, обърнете се към Вашия лекар, ако имате впечатлението, че действието на Алергодил спрей за нос, разтвор е прекалено силно или прекалено слабо.

Ако сте приложили повече от необходимата доза от Алергодил спрей за нос, разтвор
Алергодил спрей за нос, разтвор се прилага локално в носа. Благодарение на малкото количество активно вещество, признаци на токсичност не се очакват, дори и в случай на прекомерно предозиране при локално приложение. Въпреки това, при непреднамерено поглъщане на голямо количество от лекарството (например съдържанието на 1 бутилка от дете), трябва обезателно да се потърси медицинска помощ. Липсват емпирични данни за токсични (много високи, отровни) дози от азеластинов хлорид при човека. Резултатите от опити с животни показват, че екстремното предозиране и интоксикация (отравяне) предизвикват симптоми от страна на централната нервна система (напр. безпокойство, тревожност или тежка продължителна умора или сънливост). В тези случаи лечението е симптоматично.

Ако сте пропуснали да приложите Алергодил спрей за нос, разтвор

Ако забравите да приложите Алергодил спрей за нос, разтвор, не се налагат някакви специални мерки. Продължете лечението със същата доза и време на приложение. При необходимост може да приложите Алергодил спрей за нос, разтвор между два редовни приема.

Ако сте спрели употребата на Алергодил спрей за нос, разтвор

Ако е възможно, продължете редовно приложението на Алергодил спрей за нос, разтвор до изчезване на симптомите. При предварително преустановяване на лечението с Алергодил спрей за нос, разтвор типичните симптоми на Вашето заболяване може скоро да се възобновят.

Отзиви

Все още няма отзиви.

Само влезли клиенти, които са поръчали този продукт, могат да оставят отзив.